מטבח מודרני אוהב סדר. מכיוון שמהותו של המטבח המודרני הוא שילוב מוצלח בין פונקציונליות לעיצוב מינימליסטי, ללא קישוטים שאין להם תכלית, יהיו למטבח המודרני שפע פתרונות לאחסון חכם ושמירה על הסדר.

כלפי חוץ יציג המטבח המודרני חזיתות אחידות יחסית, ללא ריבוי חלוקות. לכאורה יחידות שדומות זו לזו. אולם ברגע שנפתחות הדלתות או המגירות עולם חדש נגלה.

אי במטבח מודרני

במרבית המטבחים המודרניים מתוכנן אי במרכז. יכולות להיות בו נקודות המים והאש, כיור וכיריים, אחסון ומקומות ישיבה. אך מעבר לפונקציות הנדרשות נעדיף אותו נקי. אם האי יהיה עמוס לעייפה בחפצים שונים או במוצרי חשמל קטנים, שעומדים על משטח העבודה, יופיו של המטבח יעומעם ויישארו לנו פחות שטחי עבודה פנויים.
יופיו של האי במטבח מודרני הוא בהיותו דומיננטי אמנם, אך במראה נקי ומינימליסטי. על מנת לאפשר זאת יחידות הארונות במטבח צריכות להיות מתוכננות היטב ולהציע אפשרויות אחסון וארגון חכמות ויעילות לכל דבר וחפץ במטבח.

אחסון תחתון – אחסון עליון

מטבע הדברים הארונות התחתונים עמוקים יותר מהארונות העליונים והם עומדים על הרצפה, כך שיכולת הנשיאה והתכולה שלהם רבה יותר. מגירות הן הפתרון האופטימלי לאחסון והן יכולות להיות בעומקים שונים. העומק הסטנדרטי של הארונות התחתונים הוא כ-60 ס"מ (מותאם לנוחות גישה ולמוצרי החשמל השימושיים, כמו מדיח כלים או תנור), אולם ישנן חברות מטבחים שיכולות להציע מגירות עמוקות יותר, המותאמות לארונות בעומק של כ-70 ס"מ. זו אופציה נוחה לשימוש באי במטבח או במקומות בהם ישנה אפשרות להגיע לניצול מקסימלי של עומק נתון רב יותר מהסטנדרט המקובל. מגירה שנשלפת כולה החוצה מאפשרת נגישות לכל מקום בה.
כושר הנשיאה של המגירות במטבח משתנה ותלוי באיכותו של המטבח ובסוג הצירים בהם משתמשים. יכולת הנשיאה של מגירה הוא נתון שאפשר לבחור. במטבחי next125, מותג הפרימיום של מטבחי Schuller גרמניה, משתמשים בצירים האיכותיים ביותר של חברת blum האוסטרית. כושר הנשיאה של מגירה עמוקה יכול להגיע עד 80 ק"ג. כושר הנשיאה של מגירה בארון בעומק 70 ס"מ יוכל להגיע אף ל-100 ק"ג. אז אולי לא נאפסן מוצרים כל כך כבדים במגירות המטבח שלנו, אך כושר הנשיאה הוא בהחלט מדד, שיכול לספר לנו על איכותו של המטבח ולנבא את עמידותו לאורך השנים.

המגירות יכולות להיות חיצוניות או פנימיות מאחורי דלת, קיימים מרבדים וחוצצים שונים לחלוקה וארגון התוכן הפנימי שלהן. כך או כך כל דבר יהיה במקומו בצורה מסודרת.

ארונות עליונים נוחים לגישה ללא אמצעי עזר בערבון מוגבל. הגישה תהיה תלויה בגובה המשתמש. אולם קיימות בהם אפשרויות תצוגה אסתטיות מגוונות.

ישנן גם אופציות נוספות לשמירה על סדר וארגון במטבח על הקירות בצורות מעניינות, שאינן ארונות עליונים. חיפויי קיר עם מדפים ואביזרים שימושיים שונים ישמרו על כל מה שנחוץ לעבודה יעילה במטבח נגישים, נוחים לשימוש ויוסיפו פן אסתטי יוצא מן הכלל. מחזיקי נייר מגבת, לדוגמא, או מקום לכוסות היין, לסכיני השף, לקרש החיתוך או לוח מחיק מזכוכית לרשימות.

ארונות גבוהים במטבח

בארונות הגבוהים במטבח גדלות האפשרויות. ארון גבוה יכול לשמש כארון מזווה עם פרזול מיוחד, כארון אחסון או כארון למוצרי החשמל האינטגרליים במטבח. החלוקה והאבזור לא חייבים להיות זהים לכל אורכו. אפשר לגוון את התכנון הפנימי. הכל בהתאם לצורך.
היתרון הוא שהדלת החיצונית יכולה להיות דלת אחת ולשמור על עיצוב נקי מינימליסטי.

אופציה נוספת לארונות גבוהים היא דלתות מתכנסות לצדדים בתוכן אפשר לתכנן מטבחים שלמים. כאשר הן פתוחות יהיה לנו מטבח שלם או משטחי עבודה וכלפי חוץ נראה רק דלתות מתמשכות ארוכות. עולם ומלואו יכול להיות מאחורי דלתות, שלא יסגירו דבר כאשר תהיינה סגורות.

באולם התצוגה של מטבחי next125 בהרצליה פיתוח אפשר להתרשם מכל הפתרונות האופטימליים לאחסון וסדר במטבח המודרני. אפשר לפתוח מגירות ודלתות לעולם נפלא של אופציות לתכנון פונקציונלי, נגיש ונוח למטבח החדש והמתקדם שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *