אי למטבח

//אי למטבח

אי למטבח

האי למטבח נחשב לאחת ממהפכות העיצוב החשובות במטבח המודרני. האי היה מה שאיפשר את מימוש מלוא הפוטנציאל בתפיסת ה-open space שחיברה את המטבח לחלל האירוח ושיחררה אותו מהגטו הפונקציונלי בו היה שבוי מאות שנים. במטבחים סגורים לא היה מקום לאי וגם לא היה בו צורך, הקיר התוחם סיפק עוד נקודת עיגון למדפים וארונות מטבח. אבל מרגע שהוסר הקיר התוחם ונפרצה הדרך עד הסלון התעוררו בעיות. ראשית שטחי האחסון צומצמו. שנית, וכאן אנחנו מדברים על בעיה יותר קונספטואלית, גם בחלל פתוח נעים יותר כאשר יש קו גבול דמיוני. לשתי הבעיות האלה נתן האי למטבח מענה מלא.

מחלל אחסון לחלל עבודה ומחלל עבודה לחללית…
מכאן האבולוציה של האי למטבח החלה להתפתח בקצב מואץ. מה שהתחיל כפתרון אחסון קצת מגושם – סוג של שידת מגירות מאסיבית, הפך מהר מאוד גם למשטח עבודה נוסף. מאחר שעם האוכל בא התיאבון, עד מהרה החלו לצוץ איים שגם מחוברים למערכת אינסטלציה וחשמל שיכולים לכלול פינת עבודה אוטונומית לחלוטין שיש בה גם כיור עם ברז ולעיתים גם תנור ואביזרים חשמליים אחרים למטבח.

עד עכשיו סקרנו רק את האבולוציה הפרקטית, אבל כאמור מדובר במהפכה עיצובית לכל דבר. כבר נגענו בעובדה שאי במטבח יכול להיות דרך מצוינת להגדיר גבולות בלתי נראים בחלל האירוח שכולל היום את הסלון, פינת האוכל והמטבח. למרות העדר הקירות, הצורך באזורי חיץ בין האזורים השונים נוצר באופן טבעי. האי, מעצם הנוכחות הפיזית המרשימה שלו מייצר אזור בעל אופי משולב יותר.

אל תתפשרו על האי
אחרי שהבנו את תרומתו של האי למטבח במארג הכללי, כדאי להבין שיש ‘אי’ ויש ‘אי’ וכאשר מדובר באי במטבח שלכם, אתם, מן הסתם, תרצו את הטוב ביותר. למרות שכמעט כל חברת מטבחים, אפילו בקטגוריות העממיות מייצרת גם מערכות אי כדאי פשוט לשים לב לפרטים הקטנים. אחרי הכול, גם כרהיט יש לאי למטבח ערכים עיצוביים אסתטיים. כדאי כמובן, להגדיר במדויק את סוג האי הדרוש לנו. האם הוא בעיקרו מיועד לאחסון וקישוט או שהוא גם תחנת עבודה? על איים בכלל ואיים מורכבים בפרט (איים עם כיור או מערכות חשמל) לא מומלץ להתפשר.

אי למטבח מתוצרת גרמניה
המסקנה המתבקשת היא שאם אתם מעוניינים במטבח עם אי תפנו לטובים ביותר. כשמדובר במטבחים מורכבים, היצרנים הטובים ביותר יושבים בגרמניה. לחלקם, כמו למשל, חברת שולר הוותיקה, יש גם נציגות ישראלית אמינה ומקצועית. בישראל, מחזיקה שולר אולם תצוגה מרשים בהרצליה פיתוח, ממנו היא משווקת את הליין היוקרתי של המטבחים שלה – Next 125. הדגמים במסגרת סדרה ייחודית מצטיינים בארונות מטבח מעוצבים במראה מודרני. לצד ארונות מטבח מעוצבים ידועים דגמי Next 125 באיכות המערכות באי ובהקפדה על כל פרט ופרט. למידע נוסף:

מטבחים

2017-12-28T10:51:43+00:00