מטבח אנגלי

//מטבח אנגלי

מטבח אנגלי

צירוף המילים ‘מטבח אנגלי’ עלול לתעתע. כידוע אנגליה אינה ידועה כמעצמה קולינרית ולמרות שיש בעולם לא מעט חסידים של ‘פיש אנד צ’יפס’, מעמדן של מסעדות איטלקיות וצרפתיות לא נמצא בסכנה ישירה. אין ספק שמבחינה קולינרית הצירוף ‘מטבח בסגנון פרובנס’ נשמע הרבה יותר אטרקטיבי. מצד שני, המאמר הזה עוסק במטבחים פיזיים ולא בקולינריה. ובעולם העיצוב ‘מטבח אנגלי’ הוא שם קוד למטבח כפרי בעיצוב מאוד נקי ופונקציונלי ומנקודת מבט כזו המטבח האנגלי דווקא עשוי להיראות מאוד נחשק.

אווירת קוטג’ נינוחה

אז שוב, למען הסר ספק ומניעת דיסוננס, במאמר הזה אנחנו לא מדברים על אוכל. מטבח כפרי אנגלי קלאסי התפתח לאורך מאות שנים בכפרים ובעיירות הקטנות של אנגליה. במקור הוא היה חלק מרכזי במבנה של הקוטג’ הקלאסי. כשהחלו להתפתח מטבחים תעשייתיים מודרניים, היתה בריחה מהמראה הכפרי. חלק מזה נבע מחומרי גלם שאפיינו את התעשייה. במקום העץ המלא של המטבח המסורתי צצו תחליפים תעשייתיים יותר כמו השימוש בלוחות עץ סנדוויץ’ ופורמייקה או מטבח אפוקסי.

בשלב הבא, עם הופעת יצרני העלית למטבח בשנות החמישים והשישים, הפכו הדגמים המפוארים יותר למעוצבים יותר. זה היה האות לקמבק של המטבח המעוצב בסגנון אנגלי של מטבח בסגנון פרובנס. המטבח האנגלי המודרני הוא סוג של הכלאה בין המטבח הכפרי האנגלי המסורתי למטבחים מעוצבים מודרניים. מה שמאפיין אותו היום זו פשטות נקייה ונוחה.

מטבחים פונקציונליים מעולים

בישראל מטבח בסגנון אנגלי הוא במעמד דומה לכדורגל אנגלי, כך שצירוף המילים נתפס כמעט כמונח גנרי המייצג מטבחים איכותיים. שנים רבות ‘מטבח אי’ היה ידוע כחלק בלתי נפרד ממטבח אנגלי, עוד בתקופה שמטבח אי היה מראה נדיר בישראל.

באופן פרדוקסלי מרבית המטבחים ששווקו בישראל תחת הכינוי ‘מטבח אנגלי’ היו מטבחים בייצור מקומי, שאמנם בדרך כלל הדגמים האיכותיים יותר שווקו תחת המיתוג הזה. כך שבמידה רבה ‘מטבח בסגנון אנגלי’ הפך גם כינוי למטבחים פונקציונליים מעולים. מאז, עברה כנרת שלמה בברזי המטבח בישראל, והרבה מותגי מטבח בינלאומיים ‘עשו עלייה’ ואפשר למצוא בישראל יצרני רהיטים ואביזרים למטבח מארצות כמו איטליה, גרמניה, שוודיה ואפילו אנגליה.

המטבח האנגלי האיכותי ביותר מיוצר בגרמניה

מי שיתעקש על מטבח אנגלי תוצרת אנגליה ימצא את מבוקשו, אבל באופן מפתיע את המטבחים בסגנון אנגלי היפים והאיכותיים ביותר שראינו בישראל פגשנו דווקא בחלל התצוגה המקומי של מותג המטבחים הבינלאומי שולר. החברה שנחשבת לא רק למותג-על אלא גם לחברה מתקדמת שמקדישה מאמץ רב לשמירה על הסביבה עם טכניקות מיוחדות כמו ‘מטבח אפוקסי’. באולם התצוגה של שולר ברחוב גלגלי הפלדה תשע-עשרה בהרצליה פיתוח מוצגים כמה מהדגמים של הסדרה היוקרתית ביותר של שולר– Next 125. בסדרת המטבחים המרהיבה יש כמה וכמה מטבחים מהממים, אחד היפים בהם שואב השראה מסגנון המטבח האנגלי למידע נוסף:

מטבחים

 

2017-12-28T10:54:49+00:00