עיצוב מטבחים יוקרתיים הוא משימה מאוד מורכבת. נמצא בקטגוריה זו את חוד החנית של עולם עיצוב המטבחים.
בעיצוב מטבחים יוקרתיים מעורבים מספר דיסציפלינות רב יחסית, שחוברים יחדיו בשיתוף פעולה איכותי. העיצוב והייצור של מטבח יוקרתי כרוך בשיתוף פעולה של עשרות תתי התמחויות שונות, שרק גורם מאוד מנוסה ומיומן יכול לנהלם ולהפיק מהם תוצרת מרתקת, שעולה על סך חלקיה. מעצבי פנים, מעצבי רהיטים, מומחים קולינריים (כן, מטבח איכותי הוא רק כזה שיקבל תו איכות משף בעל שיעור קומה), מומחים לחומרים, מומחי מכניקה ומסגרות, מומחים לנגרות, לחשמל, אינטגרציה, איכות הסביבה ועוד. כל המערך הגדול הזה מכוון בדרך כלל על ידי מעצב מומחה או גישת עיצוב, שמשקפת פילוסופיה או מסורת עיצוב מסוימת.

מסורת בעיצוב מטבחים

מסורת היא ניסיון, תרבות ומוניטין. לכן לא מפתיע לגלות, שחלק ניכר מהמובילים את התחום של עיצוב מטבחים יוקרתיים, נמצאים בזירה הזו כבר יותר מחמישים שנים. כשלוקחים בחשבון שתחום עיצוב המטבחים המתועשים, במיוחד הייצור של מטבחי העלית היוקרתיים, הוא תחום יחסית צעיר, הנתון הזה אפילו יותר מרשים.
היבוא של מטבחי היוקרה לארץ הוא נתון שנמצא בצמיחה. הרבה מהחברות, שהחלו את המהפכה הזו, נמצאות במערב אירופה ועדיין הן מובילות את עולם המטבחים העולמי. זו כוחה של מסורת הנשענת על תרבות.
מאז שנות השישים השתנו מספר מגמות בעיצוב מטבחים. אם בעבר עיצוב מטבחים קטנים היה הפלח העיקרי, כי הם היו סגורים בתוך חלל ייעודי ומצומצם יחסית, במהפכת ה-open space המטבחים נפתחו לחללי האירוח, גדלו מאד ואף התמזגו עם חללים סמוכים. שינוי המגמה דרש להכניס לתחום המטבחים בכלל ובפרט למטבחי היוקרה מאגר ידע והבנה עמוקים ורחבים במיוחד בתחום. הידע הזה נצבר אצל מעט מותגים מובילים שפועלים באקלים תרבותי מתאים.

מטבחים אירופאים מובילים

המותגים המובילים בעולם לעיצוב מטבחים יוקרתיים נמצאים, כאמור, במערב אירופה, בעיקר בגרמניה ובאיטליה. אולי זו המסורת הקולינרית שהתפתחה במדינות אלו או גילדות בעלי המלאכה, בעיקר הנגרים, שאגרו את הידע שנשמר גם במהלך המהפכה התעשייתית וגישת התרבות האירופאית לעיצוב ולמלאכה בכלל. כל אלו הביאו להובלת תחום מטבחי היוקרה ולקשר ההדוק בין עיצוב פנים למטבח.
דוגמה מצוינת לחברה כזו היא יצרנית המטבחים Schuller מגרמניה, שהיא מופת לייצור מטבחים איכותיים בעיצוב מודרני מתקדם. החברה שנוסדה בשנת 1966 הייתה אחת החברות הראשונות שהקימה פס ייצור מתקדם של מטבחי יוקרה. מאז היא מעולם לא הפסיקה להשתפר, להתפתח ולהציע עיצוב מטבחים מודרניים על זמניים באיכות גבוהה.
למותג יש נציגות ישראלית באולם תצוגה מרהיב בהרצליה פיתוח. שם תוכלו לפגוש את פאר היצירה של Schuller בעיצוב מטבחים יוקרתיים – דגמי מותג הפרימיום שלהם: next125.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *