תכנון מטבחים מודרניים יתחיל בתשובות לשאלות של צרכים, דרישות, טעם אישי ותכונות המקום. אם תשאלו אדריכלים מה הוא המקום החשוב ביותר בבית סביר להניח כי המטבח יופיע במרבית התשובות. המטבח הוא המקום המרכזי ביותר כמעט בכל בית ולכן תכנון הבית כולו מתחיל פעמים רבות מתכנון המטבח.

התחלה נכונה למטבח היא תכנון נכון

הקדישו לתכנון המטבח את מלוא תשומת הלב והאנרגיה. הוא המקום המורכב ביותר בבית. יש בו שילוב של גורמים רבים שיש לתת עליהם את הדעת: מצד אחד פרטים טכניים רבים לצד מוצרים נלווים, שלוקחים חלק פעיל מרכזי במטבח, כמו מוצרי חשמל, כיורים, ברזים וכדומה ומצד אחר תשומת לב מלאה לפן החזותי, האסתטי, של התוצאה הסופית. ביניהם קיימים הרבה מאד שיקולים של פונקציונליות, טכנולוגיות, חומרים, סגנון וטעם אישי, התאמה לקו העיצוב של הבית כולו ועוד. תכנון מטבחים הוא מטרייה רחבה מאד ותחת חסותה נמצאים גורמים ופרטים רבים. בסופו של דבר עיצוב המטבח אמור לשרת, לשקף ולהתאים לסגנון החיים של כל בני הבית לצד העדפות אישיות.

סגנון מועדף

תכנון המטבח יתייחס בראש וראשונה למקום ולאופי החלל שהוקצה לו. הוא יתייחס למידות הקירות, לפתחים ולמרחב כולו. בהתאם לנתונים הללו תוכל להיקבע צורתו העקרונית של המטבח. לאחר מכן תהיה התייחסות מעמיקה לתוכן שלו: מיקום נקודות המים והאש, מוצרי החשמל, מקומות אחסון למיניהם, דרישות פונקציונליות שונות וכדומה. בשלב זה כבר יעשה סנכרון בין הנתונים השונים והדרישות. אליהם תתווסף חשיבה על הסגנון והעיצוב המועדף.

מטבחים בסגנון מודרני

תכנון מטבח מודרני יהיה שונה מתכנון מטבח במראה כפרי. בתכנון מטבח מודרני נעדיף קווים נקיים, מתמשכים, ללא קישוטים, האסתטיקה היא בעקבות הפונקציונליות ואיננה מטרה בפני עצמה, מוצרי החשמל יהיו אינטגרליים עם העדפה ברורה להסתרה מלאה עד כמה שניתן. בסגנון הכפרי או במטבחים בסגנון האנגלי תהיה נוכחות מלאה ומודגשת של מוצרי החשמל העיקריים, יהיו אלמנטים קישוטיים שונים ופחות הקפדה על קווים מתמשכים. סגנון התכנון שונה.

מטבחים בסגנון מודרני הם מטבחים שמכבדים דיוק, מינימליזם, עיצוב ברוח הבאוהאוס, הקפדה על פרטים וצורות "פשוטות" שמשרתות פונקציונליות. אין דברים מיותרים. לכל פרט ייעוד פרקטי וכולם יחדיו מציגים אחידות אסתטית.

חברת מטבחים

חברות לייצור מטבחים מודרניים יהיו בדרך כלל חברות גדולות, מתועשות, שעושות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות מאד על מנת לייצר פרטים יוצאים מן הכלל. תפקיד העיצוב הוא למצוא פתרונות אסתטיים יוצאי דופן לדרישות פונקציונליות. ייצור המטבח יהיה לאחר מחקר מעמיק ופיתוח רעיונות מתקדמים, שיתגברו על קשיים טכניים ויציגו אפשרויות חדשות של טכנולוגיות, עיצוב ואת הקשר ההדוק בין שניהם.

אחת החברות הגדולות בעולם לייצור מטבחים בסגנון מודרני היא חברת שולר (Schuller) הגרמנית. החברה קיימת יותר מחמישים שנים וחרטה על דגלה מרגע היוסדה תכנון וייצור מטבחים בסגנון מודרני ברוח הבאוהאוס. מטבחים שהם הרבה יותר ממטבח. תכנון המטבחים הוא תכנון לטווח ארוך, האיכות הגבוהה ושימת הלב לפרטים תבטיח שהמטבח ישרת אתכם לאורך שנים רבות.

את מותג הפרימיום של חברת שולר, מטבחי next125, אפשר לראות באולם התצוגה ברחוב גלגלי הפלדה 19 אזור התעשיה של הרצליה פיתוח.

מטבחי next125 מציגים מטבחים מודרניים אותנטיים. כולם בחשיבה מעמיקה על איכות גבוהה ועיצוב, שישרתו נאמנה את נוחות המשתמש ויעניקו לו חוויה אסתטית. כי מטבח צריך להיות מתוכנן בנוחות, בחכמה ובאסתטיקה. תכנון ועיצוב מטבח יכולים להבטיח שהמטבח יהיה חוויה מרגשת בכל יום מחדש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *