מטבחים צבעוניים הם הצהרה עיצובית. לצבע המטבח יש נוכחות, אופי ומשמעות. בחירה במטבח צבעוני במיוחד שמורה לאמיצים כי מטבח איננו רהיט שאפשר להחליף בקלות או לעיתים קרובות.

מטבח הוא חלק מתשתיות הבית במובן הרחב של המילה. מטבח הוא מלאכת הרכבה של גורמים רבים, בעלי מקצוע שונים ומעל הכל הוא תמיד הלב הפועם של הבית. המיקום של המטבח הוא בדרך כלל מרכזי ואי אפשר להתעלם מנוכחותו. השפעתו היא הרבה מעבר לפונקציונליות שלו ולאסתטיקה שלו. הוא בעל השפעה רחבה על המשתמשים והנוכחים בו ועל האסתטיקה של הבית כולו ובוודאי על החללים הנושקים אליו. לפיכך יש לבחור את הצבע שלו בכובד ראש והתחשבות.

צבעים קרים – צבעים חמים

נהוג לסווג את הצבעים הקרים (כחול, ירוק, סגול) כמתאימים למקומות רגועים יותר בבית, כמו חדרי השינה או חדרי הרחצה. את הצבעים החמים (אדום, צהוב, כתום) מתאימים למקומות הפעילים בבית, כמו סלון, פינת האוכל והמטבח. כמובן שההתאמה המושלמת תתייחס לאופי הדיירים ולמינונים הנכונים. לעיתים צבע יוכל לאזן אופי: להוסיף או להפחית אנרגיה חסרה או עודפת. ומצד אחר בכוחו של הצבע לעשות את הפעולה ההפוכה כמו להכביד או להעיק.

עם צבעוניות עזה או מוחצנת יהיה קשה לחיות לאורך זמן. המטבח הוא מקום פעיל ושוקק חיים. צבעים חמים יכולים להוסיף לו אנרגיות עודפות. למעדיפים מטבחים צבעוניים מומלץ לבחור בצבעים העזים כצבעי דגש בלבד ולשלבם במשורה. תמיד רצוי לחשוב לעומק האם זה צבע ממש אהוב עלינו על מנת שנוכל לחיות אתו לאורך זמן?

צבעים של מטבחים מודרניים

צבע של מטבח הוא גם עניין של טרנד והתאמה אופנתית. במטבח בסגנון מודרני יש סממנים רבים של הסגנון המינימליסטי. כמו במטבח המינימליסטי גם המטבח מודרני יציג בדרך כלל ארכיטקטורה שקטה עם קווים מתמשכים, אחידים, נקיים וצבעוניות תואמת. במטבח בסגנון המודרני נמצא פחות צבעים יוצאי דופן. מטבח לבן, מטבח אפור או שחור יהיו המטבחים המועדפים. גם לחומר של חזיתות הדלתות תהיה משמעות. החומרים המועדפים יהיו חומרים בעלי איכויות גבוהות, כמו פורצלן, זכוכית, נירוסטה, אלומיניום, עץ ופניקס. גם אותם נמצא בעיקר בצבעים הללו וגווניהם או בגוונים הטבעיים שלהם.

מטבחים צבעוניים בגוונים שונים אפשר לקבל עם דלתות בגימור צבע. כאן האפשרויות רחבות יותר.

מטבח לבן – מטבח שחור

מטבח לבן תמיד אופנתי. יש בצבע הלבן משהו נצחי וטהור, כמעט מקודש. הצבע הלבן מתאים מאד למטבח יוקרתי כי הצבע הלבן מקושר למותרות. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו עיצוב מלא בלבן.

מטבח שחור נחשב מאד אופנתי היום. יש בו אלגנטיות ותחכום. העין שלנו כבר יותר סלחנית לצבע השחור המוחלט, אם כי עדיין מומלץ לנהוג אתו בזהירות על מנת שנוכל ליהנות מהאנרגיות האלגנטיות שלו ולשמור שלא יצא משליטה.

מטבח אפור כהה – מטבח אפור בהיר

הצבע האפור הוא גוון עם מתינות. למטבח אפור כהה יהיה אפקט דומה למטבח שחור בתוספת של רכות הגוון. מטבח אפור בהיר הוא אופציה נהדרת למי שאוהב מטבח בהיר בסגנון מודרני עכשווי, שאיננו לבן או שמנת. האפור איננו צבע מוחלט ולגוון תהיה משמעות. כאשר מזמינים מטבח אפור בחברה ידועה ומוכרת כדאי להיצמד להמלצות הגוון שלהם, כי הגוונים המומלצים אמורים להיות גוונים נבחרים שנמצאו כמתאימים ואינם בעלי נטייה למלנכוליות יתר.

שילוב צבעים במטבח

מכיוון שמרבית המטבחים המודרניים פתוחים ומשלבים בתוכם פעילויות נוספות, כמו אירוח, פגישות, לימודים או אפילו פעילויות משרדיות לפעמים, מומלץ להוסיף ריהוט משלים, כמו ארונות כלים, עגלת בר, מדפי ברזל, ספריות וכדומה. ובוודאי אפשר להוסיף צבעוניות נועזת יותר, שתוסיף עניין ואסתטיקה חדשה. המינון והעיצוב הכולל הם שיהיו אחראיים לתמונה השלמה שתציג בצורה האופטימלית את מטבח החלומות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *