"מטבחים נסתרים" הוא מטבע לשון שנכנס לשימוש לאחרונה בתכנון ועיצוב מטבחים. בעיקר במטבחי היוקרה. בתחילה אולי הוא נשמע תמוה, שהרי מטבחים יוקרתיים אינם מטבחים שיש להסתיר. להיפך. הם המטבחים היפים ביותר שישנם, העדכניים ביותר והמרהיבים ביותר. מטבח יוקרתי הוא מטבח איכותי, מדויק, שכל פרט בו עשוי לעילא ולעילא, פונקציונלית ואסתטית. מטבח יוקרתי הוא מטבח שאפשר להתגאות ולהציג לראווה כל חלק בו.
אם כך מדוע נולד הצורך בנישות נסתרות במטבח או בחלקים שלמים נסתרים במטבח?

מטבח מודרני מינימליסטי

מרבית המטבחים המודרניים הם פתוחים ונראים כמעט מכל מקום ציבורי בבית המודרני. השאיפה תהיה שיראה כמו רהיט, שכל דבר יהיה במקומו, שיראה מסודר, וכל זאת מבלי לוותר על פונקציות חשובות או להתפשר. המטבח אמור לשרת אותנו היטב פונקציונלית ולהיות מקור לגאווה אסתטית. כאשר המטבח הוא בעיצוב מודרני מינימליסטי, ובמיוחד כאשר מדובר במטבחים עם אי, נישות נסתרות במטבח יאפשרו לנו ליהנות מכל העולמות. לא ויתרנו על פונקציות שחשובות לנו או על מוצרי חשמל מסוימים ומהצד האחר לא פגמנו באסתטיקה המינימליסטית הנקייה של המטבח.

דלתות כיס למטבח

אחת האופציות הטובות והאלגנטיות ביותר להסתרת חלקים שלמים במטבח הן בעזרת דלתות הכיס. דלתות כיס למטבח הן פתרון טכנולוגי נפלא, שמאפשר לנו לסגור מאחורי דלתות בודדות או דלתות מתקפלות כפולות חלקים שלמים במטבח ועד מטבחים שלמים.

דלתות הכיס במטבחי next125 יכולות להיות דלתות בודדות או דלתות כפולות. הן נפתחות בלחיצה קלה ומחליקות ברכות לתוך כיס בצד הארון. יתרונן הגדול הוא שכאשר הן פתוחות, הדלתות נסתרות בתוך הכיס לצדי הארון או הארונות ואינן מפריעות בחלל המטבח. את היחידות בתוך מבנה דלתות הכיס אפשר לתכנן ולעצב בהתאם לצרכים הפונקציונליים והאסתטיים המועדפים. אפשר לתכנן בתוך ארונות דלתות הכיס כמעט כל דבר: את נקודות המים במטבח, כמו כיור ומדיח, מוצרי חשמל, גדולים וקטנים, משטחי עבודה, ארונות אחסון, חיפויי קירות דקורטיביים, אביזרים שונים, תאורה וכל דבר שנרצה במטבח שלנו. כאשר הדלתות נסגרות המטבח חוזר למראה של מבנה ארונות שלם מסודר, שאינו מסגיר דבר ממה שמתחולל בתוכו.

הארונות המתוכננים בתוך דלתות הכיס הנסתרות אינם נופלים בעיצובם ובאסתטיקה שלהם מכל ארון חיצוני אחר. דלתות הכיס מאפשרות להסתיר מטבח פונקציונלי או לסגור חלקים שונים במטבח או את כל ההתנהלות השוטפת מאחורי דלתות, אולם כאשר הדלתות נפתחות ההנאה תהיה שלמה.

יתרונות דלתות כיס בתכנון המטבח

תכנון מטבח עם דלתות כיס עוזר לשמירה על מראה מינימליסטי ומטבח מסודר. דלתות כיס יכולות להסתיר משטחי עבודה נוספים למוצרי החשמל הקטנים, כמו מיקסר, מכונת קפה, מסחטות מיץ ומוצרים דומים. דלתות כיס יכולות להסתיר ארון בנוי לתנור ולמיקרו והן יכולות להסתיר מוצרי חשמל נוספים שלא נרצה שיהיו גלויים, כמו מקררים או מכונות כביסה.

במקומות בהם המטבח הוא צלע בחלל מגורים פתוח, בעיקר בחללים רב תכליתיים של דירות קטנות, ניתן לתכנן מטבח מושלם על כל חלקיו ומוצריו, כולל כיור וכיריים, מקרר, מדיח, תנור, מיקרו וכדומה בתוך ארון עם דלתות כיס או דלתות נסתרות. בסיום מלאכת הבישול והעבודה במטבח הדלתות נסגרות, המטבח "נעלם" והחלל חוזר להיות מסודר. כאשר החלל הוא גם חלל עבודה או שינה דלתות הכיס יעלימו כל הפרעה ויזואלית וישמרו על ייעודו המתחלף של החלל.

במטבחי next125 דלתות הכיס זמינות ברוחב של דלת אחת או ברוחב כפול של שתי דלתות מתקפלות יחדיו לצד אחד. הדלתות הנסתרות הכפולות (שתי דלתות שנפתחות יחדיו לכל צד) מאפשרות תכנון מטבח פנימי מקסימלי עד רוחב של 240 ס"מ. את המראה הרציף של הארונות הגבוהים אפשר כמובן להמשיך עם יחידות שלמות נוספות לצד מבנה דלתות הכיס.

מאמרים נוספים על מטבחים נסתרים

מטבח מוסתר

מטבחים יכולים להיות מרהיבים ביופיים, מעוצבים בכל סגנון שנבקש ונוכל להיות מאד גאים בהם. אולם קיימים מקרים בהם נבקש מטבח מוסתר מסיבות שונות. המטבח המוסתר

המשך »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *