מטבח שחור אינו מתאים לכולם

מטבח מודרני בגוון שחור אינו מתאים לכולם. שחור הוא צבע מוחלט, עמוק ובעל דומיננטיות, שאי אפשר להתעלם ממנה. בעיקר כאשר מדובר בחללים גדולים עם מסה גדולה של ארונות, כמו ארונות המטבח. הנועזים יזכו במראה אלגנטי מיוחד ובנוכחות מרשימה של מטבח מודרני עכשווי.

לאחר שנים רבות בהם הצבע השחור התקבל במינון מאד קצוב פרץ השחור אל עיצוב הפנים, שקיבל אותו ואת הגוונים הקרובים אליו, בעיקר האפורים, בזרועות פתוחות. כך אומץ השחור בלב רחב גם במקומות שקודם לכן הוא כמעט ולא נראה, כמו מטבחים או חדרי רחצה.
הדעות הקדומות על הצבע השחור, ששנים היה נוכח מאד בעיקר באופנה, נשכחו והוא נכנס במלוא האנרגיות הביתה. היום הבחירה במטבח שחור איננה חריגה.

מטבח מודרני שחור

מטבח מודרני שחור

כיצד מאמצים את הצבע השחור ללא חשש?

אפשר לומר שהתקדמות הטכנולוגיה תרמה לא מעט למגמת המטבחים השחורים. אחד החסרונות של הצבע השחור הוא שרואים עליו בקלות יחסית טביעות ידיים וסימני לכלוך. החומרים המתקדמים היום מאפשרים להציג מטבח מודרני שחור במלוא הדרו ללא חששות מסימנים מחשידים.
ישנם היום חיפויים עמידים במיוחד לשריטות ולטביעות אצבעות, כמו דלתות עשויות מגרניט פורצלן, זכוכית או חומר חדשני, שנקרא “פניקס”. כולם חומרים חזקים, עמידים ונוחים לשימוש יומיומי במטבח פעיל. על הפניקס כמעט ולא יראו טביעות אצבעות. גם על דלתות הפורצלן כמעט ולא ייראו טביעות וקשיות החומר הופכת אותו לחומר מבוקש מאד לחזיתות ארונות המטבח.

שילובים נהדרים

יתרון נוסף של מטבח מודרני שחור הוא היותו גוון שמקבל באופן הרמוני חומרים אחרים לצידו. כמעט כל חומר שיוצב לידו יקבל נוכחות מעצימה. השילוב של שחור ועץ יהיה נהדר, אך גם בעזרת חומרים אחרים אפשר להשיג מטבח מודרני במראה יוצא מן הכלל.

איכות המטבח תשפיע רבות על הנראות שלו ועמידותו לאורך שנים. מותג הפרימיום next125 של קונצרן המטבחים Schuller, המוצג באולם מרשים בהרצליה פיתוח, שם דגש על איכות המטבח על כל חלקיו, מחזיתות עמידות במיוחד ועד אחרון הפרטים הקטנים.