אחד מהחומרים האותנטיים ביותר למטבח ולרהיטים בכלל הוא העץ. מטבח מעץ תמיד מרשים ומוסיף אופי מיוחד לכל סגנון של בית. העץ יכול להיות חומר גלם עיקרי במטבח כפרי או במטבח מודרני. ההבדלים יהיו בצורת העיבוד שלו ובעיצוב.
במטבח כפרי נפגוש ביותר אלמנטים מסורתיים ומסוגננים, דלתות עם מסגרות ופריטים קישוטיים מעץ. במטבח מודרני דלתות העץ תהיינה בדרך כלל חלקות וישרות. התוספות בעץ יופיעו בעיקר במדפים פתוחים או חיפויים שונים, שיוסיפו מוקדי חמימות לקוויו הנקיים של הסגנון המודרני.

מטבח מעץ מלא או פורניר

בדרך כלל נמעיט להשתמש בעץ גושני בחתיכה אחת מכיוון שהעץ, כחומר חי, מכיל כמות גדולה יחסית של מים ותהיה לו נטייה להתכווץ או להתרחב בהתאם לשינויי האקלים והטמפרטורות. עליו לעבור תהליכי ייבוש ושימור שונים על מנת להפוך לחומר גלם מתאים לתעשיית המטבחים. עץ גושני נמצא בעיקר במשטחי עבודה, העשויים פיסות עץ שחוברו יחדיו, כמו משטח בוצ'ר.

ולכן נעדיף שחזיתות המטבח או חיפויי קיר ומדפים פתוחים במטבח יהיו עשויים מפורניר. הפורניר הוא קילוף של שכבת עץ דקה אותה מדביקים על בסיס של MDF או שבבית. הפורניר יטופל בציפוי מיוחד שישמור עליו, שקוף או בעל גוון, ולמעשה נוכל לקבל מראה אותנטי לחלוטין של עץ המקור ממנו קולף. בצורה זו נהנה מכל העולמות. נקבל את המראה הטבעי של העץ בעמידות גבוהה שתהיה פחות רגישה לשינויים חיצוניים.

יופי פנימי מעץ

העץ יכול לשמש גם כחומר גלם לחלקים הפנימיים בארונות המטבח. ניתן ליהנות מיופיו של העץ באלמנטים שונים פנימיים בתוך הארונות, כמו חלוקות לסכו"ם, קופסאות וארגזים קטנים שיוכלו לעזור לשמור על הסדר בתוך המגירות.

קיימות

יופיו ואיכויותיו של העץ ידועות אולם הוא משאב שיש לשמור עליו ולנהוג בו באחריות. כל מטבחי next125 הם בעלי אישור PEFC, שניתן על מחויבות לסביבה ולשימוש אחראי בעץ כחומר גלם. כל הרעיונות והחידושים, שהופכים להיות מטבח במותג next125, הם תמיד בהרמוניה עם הטבע. הנחת העבודה והמחויבות של next125 ללקוחותיה היא גם במובן של שמירה על היערות והאיזון האקולוגי שלהם, כך שכל שרשרת העבודה ב- next125 פועלת בצורה מבוקרת, בשמירה על אפשרויות מחזור וקיימות בהליכי העבודה והייצור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *