תכנון מטבח חדש הוא פרויקט מורכב. 5 דגשים יעזרו להגיע לתוצאה הטובה ביותר:

  1. מומלץ להתחיל בקביעת תקציב.
  2. למצוא את תוכנית הפריסה הטובה ביותר של הארונות.
  3. לעשות בחירה נכונה של מוצרי החשמל.
  4. להקפיד על הפרזול ועל החומרים מהם עשוי המטבח.
  5. בחירת העיצוב שיקבע את אופיו הוויזואלי.

תקציב

חשוב להגדיר תקציב ריאלי למטבח. בניית התקציב מראש תוכל להבטיח מודעות לכל האספקטים של הפרויקט ותעזור לקבוע את סוג ורמת התכונות שאתם יכולים להרשות לעצמכם בכל אחד מהם. כך נשמרים מבזבוז יתר או מרכישת פריטים שאינם באמת חיוניים.

כיצד בוחרים את פריסת המטבח הנכונה?

פריסת מטבח מתוכננת היטב חיונית לזרימת עבודה נכונה, לתנאי אחסון יעילים והיא שתקבע את צורתו של המטבח. היא תמקסם את החלל, תפיק את הפונקציונליות הטובה ביותר ותתאים להתנהלות בו.

דבר ראשון היא תתייחס לגודל המקום למטבח. היא תשקף את אופן השימוש במטבח ואת כמות המשתמשים. למטבח פעיל פריסת מטבח עם אי מאד תתאים כי האי מוסיף הן משטחי עבודה והן אחסון. מטבח מארח יזדקק למקום פנוי או פריסה פתוחה שתאפשר ליותר אנשים להסתובב בו בחופשיות יחסית.

הפריסה תתייחס ל"משולש העבודה", שהוא המרחק בין הכיור, הכיריים והמקרר, ותתאים את הפריסה לזרימת העבודה הנוחה ביותר ביניהם. זה יהפוך את מלאכת הבישול והניקוי ליעילים יותר. פריסות שונות יכולות להציע רמות שונות של שטחי אחסון וכמויות שונות של ארונות, חומרים ומוצרים, שתהיה להם השפעה על התקציב.

בחירת מוצרי החשמל המתאימים

התאימו את מוצרי החשמל לדרישות הבישול, האחסון והאירוח שלכם. השוק מציע היום מגוון רחב של אפשרויות, כך שאפשר לבחור במרבית המקרים את הגודל המתאים עבורכם ואת הפונקציות החשובות לכם.

למטבח חכם יתרונות ברורים, כי משימות הבישול יהפכו לקלות יותר בזכות החיבור ל-WiFi וגם התקשורת מול הטכנאים במקרה של תקלה תהיה פשוטה יותר. רצוי לבחור במוצרים שגם חסכוניים באנרגיה.

את המטבח הזמינו כאשר הוא מותאם למוצרי החשמל שבחרתם על מנת שהמקום שיושאר להם יהיה מדויק ופתחי האוורור יהיו בהתאם לדרישות היצרן. הכינו מקום ייעודי למוצרי החשמל הקטנים על מנת שיהיו נגישים לשימוש ועם זאת לא יפריעו לשמירה על הסדר. כדאי גם לשקול את סגנון מוצרי החשמל כדי שישתלבו בעיצוב הכללי של המטבח.

עיצוב פנים: טל דיזיין, צילום: עדי אקשטיין

איכות

מטבח מיועד לשימוש והנאה לאורך זמן רב. אל תתפשרו על איכותו. חשבו על אורח החיים שלכם והתאימו את החומרים מהם יהיה עשוי. רצוי לבחור בחומרים איכותיים, עמידים וקלים לניקוי ותחזוקה. הן לפנים ארונות המטבח והן לחלקים החשופים, כמו החזיתות או משטחי העבודה.

כך גם לגבי הפרזול. פרזול איכותי חיוני למטבח מעוצב היטב. היחידות השונות, הנשלפים וארונות המזווה צרכים לשאת משקל רב ולנוע בקלות. בחרו ארונות שיחזיקו מעמד ויראו נהדר שנים רבות.

קביעת אופיו העיצובי של המטבח

אופיו העיצובי של המטבח אמור להתאים לטעמכם, לסגנון הכללי של הבית ולאורח החיים שלכם. סגנון העיצוב יכלול את צורתו של המטבח, את פלטת הצבעים, החומרים, מיקום הרהיטים, האביזרים, התאורה, הריצוף, מוצרי החשמל ולמעשה כל דבר כמעט במטבח יושפע מהסגנון שתבחרו.

הוסיפו פרטים עיצוביים שיהיו מיוחדים וישקפו את טעמכם האישי. מדפים פתוחים הם דרך אטרקטיבית להצגת הכלים ופריטי המטבח המיוחדים שלכם, צבעים הם בחירה אישית. אפשר לתכנן פרטי ריהוט נוספים, שימשיכו את הקו העיצובי של המטבח לאזורים הנושקים לו ולא יהיו המטבח עצמו, כמו ארונות מזנון, משרד ביתי, ארונות שירות, בר משקאות מפנק ועוד.

בחרו את חברת המטבחים בהתאם לסגנון המועדף לכם ובהתאם לרמת איכותם. בדקו את הרקע והמוניטין של החברה כדי לוודא שיש לה היסטוריה מוצקה של מוצר איכותי ושירות לקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *