הקסם של מטבחי הפורניר

לביקוש למטבחי פורניר, בעיקר בקרב מטבחי היוקרה, אין זמן תפוגה. יש קסם מיוחד במטבחי עץ ותחושה של "בית" שהם מעניקים לסביבתם. הוא תמיד מיוחד, מזמין ונותן הרגשת חמימות. זה הקסם ששמור לחומר טבעי, אותנטי, כמו עץ.

מהו הפורניר?

הפורניר (veneer) הוא פרוסה דקה מאד של עץ טבעי המודבקת על לוח בסיס. התוצאה שמתקבלת היא חזית עץ במראה ובמגע.

יתרונותיו של הפורניר

השימוש הנפוץ בפורניר עץ והעדפתו על פני עץ מאסיבי נובעים מכמה סיבות. זה נכון שדלת פורניר זולה יותר מדלת עץ מלא, אך ישנם שיקולים נוספים שהינם חשובים לא פחות:

  • עץ טבעי הינו מוצר יקר ערך ואי אפשר לצרוך אותו ללא בקרה אקולוגית. ישנה העדפה ברורה ומובנת לנצל את המירב מכל עץ שמותר בתעשייה.
  • פורניר אפשר למיין וליצור את המראה האסתטי המבוקש בחופשיות רבה יותר. היכולת לשלוט על טקסטורת העץ ולרדת לדקויות אסתטיות פחות אפשרית כאשר מדובר על עץ מלא. מיון דקדקני בעץ מלא יגרום לבזבוז אדיר של חומר הגלם.
  • אפשרות המיון בפורניר תוכל להפריד בין פורניר בו יראו סיקוסים (עיניים) לבין פורניר ללא סיקוסים, בין פורניר "פראי" לבין פורניר עם טקסטורה עדינה יותר למראה.
  • עץ מאסיבי הוא חומר חי ומשתנה בהתאם לטמפרטורות וללחות. בגלל שפורניר הוא מסת חומר מאד דקה, שמודבקת על לוח עמיד, אפשרות השליטה בו רבה יותר. ייצור איכותי יבטיח את עמידותו לאורך זמן.
  • אפשרויות העיצוב המינימליסטיות המועדפות על סגנון המטבח המודרני ישימות יותר בפורניר. אפשר לקבל חזיתות פורניר נקיות ואחידות. דלת מעץ מלא תיוצר מחלקי עץ שיורכבו יחדיו. העיצוב הוא שונה לחלוטין. בדרך כלל עיצוב בעץ מלא יתאים יותר לסגנון הכפרי.

מה חשוב לדעת על מטבחי פורניר?

מראה הדלת ועמידותה כחזיתות במטבחי פורניר הן תוצאה של אופן העיבוד והביצוע של הדבקת הפורניר, שימורו והגנתו.

מטבחי next125 נוקטים בהקפדה יתירה. חזיתות הפורניר של מטבחי next125 הן משטחים טבעיים וברי קיימא של ציפויי פורניר יקרים. הללו מצופים בלכה בשתי שכבות על מנת להקנות לשכבת החומר ולחזית המטבח עצמה עמידות גבוהה במיוחד והגנה.

מחויבות לסביבה

חברת Schuller, חברת האם של מטבחי next125, נושאת את תווית ההסמכה – PEFC – סמל המציין את מחויבות החברה לאיכות הסביבה ולשימוש אחראי בעץ כחומר גלם הכרחי. זהו אישור שניתן לעקוב אחריו, המציין כי העצים וחומרי העץ המשמשים למטבחים מקורם מיערות המנוהלים בצורה אקולוגית, כלכלית וחברתית וממקורות מבוקרים.

חזיתות פורניר למטבח

את חזיתות הפורניר למטבחים אפשר לבצע מסוגי עצים שונים. לכל עץ הטקסטורה, הגוון והיופי המיוחד שלו.
מותג מטבחי next125 מציע מגוון רחב של חזיתות פורניר למטבח המודרני. יש דלתות במראה אלגנטי "נקי", ללא סיקוסים (עיניים) ויש פורנירים עם סיקוסים עדינים. ישנן חזיתות עם מסגרת עדינה מוגבהת מסביב וישנן חזיתות פורניר מעוצבות עם חריצים אנכיים בעומק 2 מ"מ בלבד.
אפשרות מיוחדת נוספת היא פורניר אלון ישן, אותנטי וחד פעמי. מקור העץ יכול להיות ממבנים עתיקים בני מאות שנים.

דלתות פורניר הן מופע של טבע בבית וכל מטבח פורניר הוא ייחודי.

ריהוט משלים למטבח

חומרים אותנטיים גם מעידים על תשומת לב רבה לפרטים ואינדיבידואליות. כאשר הגבולות בין המטבח לאזורים אחרים בבית, הסמוכים לו, מיטשטשים נרצה ריהוט משלים למטבח בעל אופי דומה ונראות יוצאת מן הכלל.
המשיכה הטבעית לפורניר עץ בעל מראה חמים כמעט מתבקשת. הפורניר יוכל לשמש בעיצובים רבים בריהוט המשלים: בדלתות, במדפים, ביחידות פתוחות ובעיצובים יצירתיים אחרים. הוא יוכל להרכיב יחידות מזנון שלמות או להשתלב בהן באלגנטיות.
זו דרך נפלאה לבטא את האינדיבידואליות שלנו וטעמנו האישי בעזרת תוספת שתהא פונקציונלית ואסתטית גם יחד, ותהפוך את המטבח לחוויה רחבה הרבה מעבר לגבולותיו המסורתיים.

מדלתות הפורניר המיוחדות, העיצוב המוקפד והרעיונות היצירתיים של מטבחי next125 תוכלו להתרשם באולם התצוגה המרהיב של החברה בארץ: רחוב גלגלי הפלדה 19, אזור התעשיה הרצליה פיתוח. 09-9569903.

מאמרים נוספים על מטבחי פורניר

סוגי פורניר המתאימים למטבח מעוצב

האסתטיקה במטבח מודרני יוקרתי היא אחת מתכונותיו. אחד החומרים המובילים שיכולים לקחת תפקיד משמעותי ביצירת מראה מתוחכם ויוקרתי במטבחי יוקרה מודרניים ולהוסיף אווירה מיוחדת הוא

המשך »

עיצוב מודרני מפורניר

במידה שחשבתם שמטבחי פורניר או עץ מאסיבי מאפיינים רק מטבחים בסגנון כפרי בואו לגלות את המטבחים המודרניים מפורניר. כשהעיצוב המודרני פוגש את העץ מגוון רחב

המשך »

מטבחי פורניר מיוחדים

המיוחד במטבחי פורניר הוא יכולתם להכניס הביתה את הטבע ולהעניק לעיצוב את החמימות המיוחדת השמורה רק לעץ. המטבחים המודרניים היוקרתיים הרחיקו לכת מבחינה טכנולוגית ופתחו

המשך »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *