מטבחים שחורים – מה מיוחד בהם?

למטבח המודרני חיבה יתירה לצבע השחור. מטבחים שחורים לא תמיד היו פופולריים כמו המטבחים הלבנים אבל העיצוב הפוסט מודרני העז לשבור מוסכמות גם במקומות שמרניים בהרבה מהאופנה, כמו עיצוב מטבחים. היום המטבחים השחורים זוכים לעדנה רבה ומוצעים בשפע של חומרים ואפשרויות.

מטבח שחור – נקודות להקפדה

למטבח השחור ישנה נוכחות, הוא ממלא את החלל, זהו גוון שמתאים ליוקרה, בוודאי בבתים גדולים אבל עיצוב ומינון נכונים יעשו עמו פלאים בכל קנה מידה.
עצם היותו צבע כהה מוחלט דורש הקפדה על כמה נקודות חשובות כי הוא איננו גוון סלחני או צבע שנוטה לטשטש פגמים:
• בחירת החומר ממנו הדלתות עשויות תשפיע על הנראות שלו. הגוון השחור נראה שונה בסוגי חומרים שונים. בחנו כיצד נראה הגוון על משטח גדול יחסית ובחומר הנבחר ולא מדוגמת צבע קטנה בקטלוג צבעים.
• איכות משטח הדלת חשובה מאד כי יראו עליו כל פגם. בחרו חברת מטבחים איכותית בעלת מוניטין.
• חשוב שתהיה לחומר ממנו הדלת עשויה ציפוי הגנה מטביעות אצבעות. הללו נראים במיוחד בגוונים הכהים.
• מומלץ לבחור בחומרים קלים לניקיון ולתחזוקה. יהיה גם קל יותר לתחזק את המטבח וגם הנראות שלו והגוון יקבלו את כבודם הראוי.
• המינון חשוב. עומס רב מדי של גוון כהה בחלל לא מואר עלול לגרום לאפקטים עיצוביים שלאו דווקא התכוונו אליהם.

חומרים מומלצים למטבח שחור

טכנולוגיה מתקדמת וחומרים חדשניים יעזרו להציג מטבח מודרני שחור במלוא הדרו. אלו חומרים שיגלו עמידות גבוהה ויהיו קלים לתחזוקה שוטפת יחסית. מטבחי יוקרה איכותיים יודעים לעשות בהם את השימוש המתאים ולהציג מטבח שחור מודרני מרהיב.

זכוכית
אחד החומרים המומלצים למטבח שחור הוא הזכוכית. היא מחזירה את האור מבלי לבלוע אותו. יש בה זוהר ואלגנטיות מבלי להיות נוצצת מדי. היא היגיינית וקלה לניקוי וכן מתאימה לשימוש יום-יומי.
במטבחי היוקרה next125 דלת הזכוכית למטבח עשויה זכוכית איכותית מחוסמת בעובי 4 מ"מ בצבע מלא ולכן הגוון השחור נראה נפלא. אפשר לקבל את מטבח הזכוכית בגימור מט משי או מבריק. שניהם נראים מצוין בשחור. בצביעה המיוחדת של next125 בגימור מט משי הצבע נראה קצת יותר שקט ומאופק.

צבע
גם דלתות הצבע למטבח יכולות להגיע בגוון שחור מט או מבריק. לגימור המט מראה קטיפתי וחם יותר ולגימור המבריק מראה אלגנטי זוהר. דלתות הצבע רגישות יותר לשריטות ולטביעות אצבעות ולכן כדאי לוודא שהדלתות עברו תהליכי צביעה איכותיים בכמה שכבות בתקנים גבוהים ומצופות בחיפוי הגנה מפני טביעות אצבעות.

פורצלן
דלתות פורצלן למטבח זו אפשרות פרקטית נהדרת למעדיפים מראה של אבן. הפורצלן הוא חומר דחוס מאד, עמיד ונוח למטבח הן בחום גבוה וחומרי ניקוי, הוא אינו מקבל כתמים, והן בשריטות. אפשר לבחור במשטחי פורצלן בגוון שחור אחיד למטבח או בגוונים שחורים עם גידים כמראה אבן טבעית.

פניקס
אפשרות נוספת היא חזיתות בחיפוי פניקס. זהו חומר חדשני יחסית בעל יתרונות ברורים של עמידות עם הגנה בפני טביעות אצבעות ולכן יתאים אף הוא למטבח מודרני שחור.
לפניקס במטבחי next125 הגנה מיוחדת של AFP (Anti Finger Print surface), שמפחיתה באופן משמעותי סימני טביעות אצבעות. את דלתות הפניקס של next125 בשחור אפשר לקבל עם שוליים (קנטים) תואמים לחזית או כפניקס מאסיבי בתוך מסגרת אלומיניום דקיקה, בגוון שחור אוניקס או נירוסטה – תוספת של מראה יוקרתי מודרני.
הדומיננטיות של הצבע השחור והיותו צבע מוחלט מחייבת התייחסות מיוחדת ובחירה בחברת מטבחים איכותית במיוחד, שתוכל להציע מטבח שחור שגם יראה טוב וגם יוכיח איכות ותחזוקה נוחה לאורך שנים.

למטבח היוקרה next125 מבית חברת שולר (Schuller) מספר דגמים לבחירה של מטבחים שחורים. כולם בחשיבה דקדקנית עד אחרון הפרטים הקטנים כדי שיוכלו להיראות במיטבם ובהנאה רבה גם שנים רבות לאחר הרכישה.

מאמרים נוספים על מטבחים שחורים

הקסם המיוחד במטבחים כהים

תכנון ועיצוב: רוני סמסון. צילום: שירן כרמל חשבנו שהמטבחים הכהים הם טרנד קצר מועד אבל הם נמצאים בקולקציות מטבחי היוקרה הנחשבים ביותר כבר תקופה ארוכה. מטבחים

המשך »

מטבחים שחורים – למי זה מתאים?

אדריכל חיים אלמקיאס, צילום: גידי בועז מגמות עיצוב מתפתחות תרמו בשנים האחרונות לפופולריות הגוברת של מטבחים שחורים. הם פופולריים בעיקר בעיצוב המודרני, המינימליסטי ונחשבים לאחד

המשך »

היתרונות של מטבחים שחורים

מטבח שחור הוא אמירה קלאסית לצד נועזת בעיצוב המטבח. שחור הוא צבע חזק ונצחי שלעולם לא יוצא מהאופנה. בכוחו לגרום למקום להיראות יותר מודרני ועכשווי

המשך »

מי פוחד ממטבח שחור?

ההחלטה על צבע למטבח יכולה להיות מאתגרת. אחת הבחירות המפחידות ועם זאת גם הפופולרית בעיצוב מטבחים היא מטבח שחור. הצבע השחור על גווניו, מפחם ועד

המשך »

מטבח מודרני שחור

מטבח מודרני שחור אינו מתאים לכולם. שחור הוא צבע מוחלט, עמוק ובעל דומיננטיות שאי אפשר להתעלם ממנה. כאשר מדובר בחללים גדולים עם מסה גדולה של

המשך »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *